Frigofirik Soğutuculu Araçlar

Frigofirik Soğutuculu Araçlar

Frigofirik Araçlar

Gıdaların tüketiciye sağlıklı ve bozulmamış bir şekilde sunulması için taşınan  ürünlerin  bu  aşamalardan geçerken  nem ve sıcaklık değerlerinin belirli bir aralık içerisinde  muhafaza  edilmesi  gerekmektedir.  

Dondurulmuş  gıdaların uzun mesafeler  boyunca taşınması, soğuk zincirin en önemli halkalarından birini  oluşturmaktadır. Kamyonet ve panelvan tipi frigofirik araçlar özellikle şehir içinde soğuk zincirde gıda, ilaç vb. maddelerin taşınmasında kullanılır.. bu araçlarda ürünler  değişen  dış  ortam koşullaından  etkilenmeden,  sıcaklık  ve  nem  değerlerini  belirli  bir  aralık içinde  kalacak  şekilde  koruyarak  frigorifik kasalar  içerisinde taşınmaktadır. Soğutma sistemi, yapısal olarak ticari bir soğutucuyu andırmakla birlikte kendine özgü donanımlar içerir. Frigorifik araçlar taşıyacakları ürün cinsi ve miktarına göre tasarlanırlar .

Frigorifik soğutuculu araçlar ağır çalışma koşullarından dolayı sık servis almak zorunda kalan araçlardır. Bundan dolayı soğutma sisteminin tasarımında servis ve bakım hizmetlerinin de dikkate alınmasının gereği vardır. Gerek soğuk zincirde kullanılan frigorifik araç, gerekse klimalı araç soğutma sistemlerinin ilk takıldığı gündeki performans ve çalışma durumunu korumaları için soğutma sistemlerinin özelliğine göre aylık, sezonluk ve yıllık periyodik bakımlarının yapılması gerekir. FİRMAMIZ TS 12850 VE TS 13070 YETKİ BELGESİNE SAHİP OLUP HER MARKA SOĞUTUCUYA BAKIM VE ONARIM HİZMETİERMEKTEDİR. 

Göster:
Sırala: