Frigo kasa

Frigo kasa

Frigo kasa Nedir?

Frigo kasa Belirli sıcaklık aralığında taşınması gereken Gıda, ilaç, ve bir takım kimyasal ve hassas ürünlerin soğuk zincir içinde bozulmadan nakliyesinde kullanılır.Kasa içi Isı yalıtım performansı için homojen poliüretan malzeme ile kaplanır ve styrofoam yoğunluğu ile mükemmel ısı izolasyonu sağlar.  En iyi gıda güvenliği seviyelerini ve yüksek ürün kalitesini sağlamak için dağıtım sürecinde kasa içerisindeki soğutulmuş ürünlerin sıcaklığı yakın sınırlar içinde tutulmasını gerekir.

Frigofirik taşımacılıkda sıcaklık kontrolü nasıl olmalıdır ?

Araç yönlendirme sırası boyunca frigofirik kasa içerisindeki ürün sıcaklığının değişimi belirli normlar içerisinde olmalıdır.

Sıcaklık değişkenliği, kargo tahliye işlemi nedeniyle, soğutulmuş (Frigo ) ürünlerin boşaltmasından sonra geri kazanması gereken süre ile de ilişkilidir. Bu nedenle Frigo kasa kapı açımları kısa süreli olmalıdır

Ürün kalitesini ve sağlık güvenliğini sağlamak için soğuk zincir boyunca sıcaklığın kontrolü gereklidir. Aslında dondurulmuş gıdalar gibi taze gıda ürünlerin kalitesini de bir dizi faktör etkilemektedir.

Taze gıda nakliyesinde frigo kasa ierisinde kaliteyi etkileyen faktörler nelerdir *

Bunlar Taşıma,ve dağıtım sırasında ürünün tutulduğu sıcaklık; (c) ,ortamın nemi;  depolama veya nakliye sırasında kontrollü veya değiştirilmiş atmosferlerin kullanılması;  çürüme veya fizyolojik bozuklukların kontrolü için kimyasal işlemler paketleme ve taşıma sistemleridir

Büyük  ölçüde çoğu taze gıda ürününün bozulmasının ana nedeni olan mikrobiyal aktivite oranı sıcaklık tarafından  belirlediğinden tam zamanlı sıcaklık geçmişinin sürekli izlenmesi genellikle kısa ve orta mesafe dağılım durumları boyunca sürecin yeterli bir şekilde kontrol edilmesi gerekir.

Bu nedenle, istenen ürün sıcaklığı aralığının ürürnün nakliyesi  sırasında da korunması çok önemlidir. 

Frigofirik kasa kullanılan sistemde ana sorunlar nelerdir ?

Frigofirik sistemdeki ana sorunlar şunlardır; Sıcaklık değişimlerini, ürün özelliklerinin, ortam koşullarının, ambalajın boyutunun ve türünün bir fonksiyonu olarak karakterize etmek amacıyla, lojistik zincirinde son yıllarda birçok araştırma yapılmıştır. ürün ile paket arasındaki hava tabakasının varlığı ve kalınlığı, güneş ışığına maruz kalma ve yalıtıcı palet örtülerinin kullanımı.

Frigo kasa da yalıtım neden önemlidir ?

Kısa veya orta mesafeli teslimatlarda, kasa içerisindeki soğutulmuş veya dondurulmuş ürün, doğrudan dış havadan ve ürünü seçmek ve çıkarmak için giren personelden ısı girişi olan birçok kapı açıklığına maruz kalabilir frigofirik taşımacılıkta yalıtım çok önemlidir .  Sık sık açılan kapı açıklıkları, sıcaklık artmasına neden olabilir, bu da Frigofirik soğtucu ünitelerin performansını düşürür ve özellikle nemli hava koşullarında çözülmeyi arttırır 

frigo kasa kullanılan araçlarda taşınan ürünlerin sıcaklığının korunmasında yalıtım , besleme ünitesi, kullanılan malzemenin kalitesi ve besleme ünitesi gücü çok önemlidir.

Frigo taşımacılığında sürekliliğin önemi 

Karayolu taşımacılığı için soğutma ekipmanlarının, sabit soğutma ekipmanlarından çok daha zorlu ortamlarda güvenilir şekilde çalışması gerekir. Ulaştırma alanı ekipmanı, mevcut alan ve ağırlık tarafından uygulanan çok çeşitli çalışma koşulları ve kısıtlamaları nedeniyle, sabit sistemlere göre daha düşük verimlilik seviyelerine sahiptir. Bu nedenle Frigo kasa da yalıtımda kullanılan malzemeler çok önemlidir , birden çok ürün grubu taşınıyorsa , aynı araç içinde farklı sıcaklıklarda korunmasına olanak sağlayan bölmeli sistemlerin yer ve performans açısından iyi tasarlanması gerekir .

Frigo Kasalarımız frigo taşımacılıkta gerekli şartları sağlar

Hafif sağlam uzun ömürlü hijyenik ve çevre dostu olan frigofrik kasalarımızın ürün taşımak için ayrılmış bölümünün taban ve kapıları, duvarları, tavanı, iç ortam ile dış ortam arasında ısı transferini en aza indirecek şekilde Pres altında vakum teknolojisi kullanılarak imal edilmektedir.

Frigo kasa performansımız

Frigo kasalarımız kullanılan üstün ısı yalıtım performansı ve homojen poliüretan ve styrofoam yoğunluğu ile mükemmel ısı izolasyonu sağlar ve bu bölüm araç tipi ve markasına göre imal edilen soğutma yeteneği olan Frigorofik Soğutucu ünitelerimiz ile donatılmaktadır .

Frigo kasa fiyatı

İstanbul ikitelli deki merkezimiz ve 40 yılı aşkın süredir sektördeki tecrübemiz, rekabetçi fiyatlarımızla Frigo kasa ihtiyaçlarınızda hizmet vermekteyiz.

frigo kasa

frigofirik soğutucu ünite Frigofirik et Kasası frigofirik kamyon kasası frigofirik kancalı kasa

Göster:
Sırala: